تاریخ انتشار: ۱۴ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] عربستان سعودی، روز سه‌شنبه رزمایش دریایی، که «زره خلیج‌(فارس) ۱» نام دارد را در آب‌های خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان آغاز کرد. به گزارش ایلنا به نقل از واس، عربستان سعودی، روز سه‌شنبه از آغاز رزمایش دریایی این کشور در خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان خبر داد. طبق این گزارش، […]

[ad_1]

عربستان سعودی، روز سه‌شنبه رزمایش دریایی، که «زره خلیج‌(فارس) ۱» نام دارد را در آب‌های خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان آغاز کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از واس، عربستان سعودی، روز سه‌شنبه از آغاز رزمایش دریایی این کشور در خلیج‌فارس، تنگه هرمز و دریای عمان خبر داد.


طبق این گزارش، در مانور دریایی عربستان سعودی، کشتی‌های جنگی، قایق‌های تند‌رو، هواپیماهای نیروی دریایی و یگان‌های ویژه امنیت دریایی حضور دارند و در طول این رزمایش نیروی‌های دریایی عربستان در خلیج‌فارس و تنگه هرمز از گلوله‌های جنگی استفاده می‌کنند.


در همین راستا، دریادار «ماجد القطحانی» فرمانده این رزمایش تصریح کرد: هدف از این رزمایش افزایش آمادگی نیروهای این کشوربرای دفاع از منافع پادشاهی عربستان در مقابل هرگونه تجاوز احتمالی است.


«عبدالله السلطان» فرمانده نیروی دریایی پادشاهی سعودی، چهارشنبه هفته گذشته گفته بود: هدف این رزمایش که «زره خلیج (فارس)۱» نام دارد، «افزایش آمادگی دفاعی، بهبود توانایی‌ها برای دفاع از مرزهای آبی و مقابله با هرگونه تهاجم و عملیات تروریستی احتمالی» خواهد بود.


این رزمایش در بحبوحه تنش میان ریاض و تهران برگزار می‌شود؛ عربستان نگران قدرت گرفتن ایران در منطقه به ویژه پس از رفع تحریم‌ها بین‌المللی علیه آن است.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس