تاریخ انتشار: ۳۰ شهر ۱۳۹۵

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: دوره‌های بازآموزی و ورزشی امدادگران و نجاتگران سراسر کشور (اردوهای نشاط و امید) در قالب حرکتی خودجوش و درون سازمانی و با هدف ارتقای سطح علمی و عملیاتی آنها در اردوگاه مهر بندر انزلی، آغاز شد. به گزارش ایسنا، مرتضی سلیمی با اعلام این خبر گفت: […]قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر گفت: دوره‌های بازآموزی و ورزشی امدادگران و نجاتگران سراسر کشور (اردوهای نشاط و امید) در قالب حرکتی خودجوش و درون سازمانی و با هدف ارتقای سطح علمی و عملیاتی آنها در اردوگاه مهر بندر انزلی، آغاز شد.

به گزارش ایسنا، مرتضی سلیمی با اعلام این خبر گفت: یکی از عوامل موثر در پاسخگویی به عوارض ناشی از وقوع سوانح و بلایای طبیعی و انسان‌ساخت، برخورداری سازمان‌ها و نهادهای مسئول هر کشور از منابع انسانی مجرب و کارآمد، ابزار و تجهیزات فنی و تخصصی، سازماندهی مناسب برنامه‌های آموزشی مستمر و به‌کارگیری عناصر مذکور در تمرینات عملی و میدانی است.

وی اظهار کرد:جمعیت هلال‌احمر با اعتقاد و باور این موضوع که مهم‌ترین ابزار برای حضور به موقع و موثر در صحنه‌های عملیات برای نجات جان انسان‌های در معرض خطر و کاهش آسیب‌های ناشی از سوانح و تسکین هرچه بیشتر آلام آسیب‌دیدگان، تربیت و سازماندهی نیروهای با انگیزه و متخصص است، برنامه بازآموزی امدادگران و نجاتگران سراسر کشور را به منظور ارتقای سطح علمی و عملیاتی آنها برنامه‌ریزی کرده و هم‌اکنون در حال اجرای آن است.

قائم مقام سازمان امداد و نجات توضیح داد: فراهم کردن زمینه همکاری به صورت تیمی، ایجاد تحرک و پویایی و مشارکت در تمرین‌های عملیاتی، شناخت و ارزیابی توانمندی‌های علمی – مهارتی فردی و گروهی شرکت کنندگان، شناخت و ارزیابی نقاط ضعف علمی – مهارتی فردی و گروهی شرکت کنندگان، یکسان‌سازی برنامه عملیاتی در سطح جمعیت و ارتقای برنامه‌های آموزشی تخصصی امداد و نجات از جمله اهداف برگزاری این دوره‌ها است.

وی با اشاره به شرکت ۶۰۹ مرد و ۴۰۰ زن امدادگر و نجاتگر در این دوره‌ها اظهار کرد: برگزاری این دوره‌ها از ۲۸ شهریور آغاز شده و تا ۱۲ مهر ماه ادامه خواهد داشت.

بنابر اعلام روابط عمومی جمعیت هلال احمر، در افتتاحیه این اردوها که شب گذشته برگزار شد، امدادگران و نجاتگران جمعیت هلال احمر در نشستی صمیمانه با قائم مقام سازمان امداد و نجات پیرامون مسائل و نیازهای پیش روی خود در امر امدادرسانی و خدمت به هموطنان به بحث و تبادل نظر صمیمانه پرداختند.

انتهای پیاممنبع:ایسنا

۰۰

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس