تاریخ انتشار: ۰۷ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس سازمان مدارس غیردولتی از رونمایی سامانه نظارت جامع مدارس غیردولتی در هفته آینده خبرداد و گفت: ارزیابی جامع و استفاده از سامانه نظارت جامع بر مدارس و بانک اطلاعاتی امسال به صورت جدی در دستورکار قرار دارد. به گزارش ایسنا، مرضیه گرد در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: معرفی مدارس […]

[ad_1]

رئیس سازمان مدارس غیردولتی از رونمایی سامانه نظارت جامع مدارس غیردولتی در هفته آینده خبرداد و گفت: ارزیابی جامع و استفاده از سامانه نظارت جامع بر مدارس و بانک اطلاعاتی امسال به صورت جدی در دستورکار قرار دارد.

به گزارش ایسنا، مرضیه گرد در نشست خبری خود با اصحاب رسانه اظهار کرد: معرفی مدارس توانمند، استانداردسازی آموزشی و اقدام برای کیفی سازی مدارس را در سال جاری دنبال می کنیم.

وی افزود: از جمله استراتژی های وزارت آموزش و پرورش کیفی سازی آموزش است و به شاخص های مختلفی بستگی دارد.

وی از رونمایی سامانه نظارت جامع مدارس غیردولتی در هفته آینده خبرداد و گفت: ارزیابی جامع و استفاده از سامانه نظارت جامع بر مدارس امسال به صورت جدی در دستور کار قرار دارد.

گرد ادامه داد: برنامه هایی برای تقویت معلمان داریم که با دوره های آموزشی تابستانی و ادامه آن در طول سال امیدواریم در این عرصه نیز موفق باشیم. امیدواریم با تقویت روحیه خودباوری و جایگاه علم و علم آموزی سال تحصیلی جدید را با قوت سپری کنیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی به روش‌های نوین یادگیری اشاره کرد و گفت تنوع بخشی به روش های آموزشی از جمله اهداف ماست.


وی به تقویت شوراهای آموزش و پرورش در سطوح مختلف استان ها نیز اشاره کرد و گفت: شوراها با انجمن‌های اولیاء و مربیان و بدنه آموزش و پرورش در ارتباط هستند. شوراها از مهمترین راه‌های ورود مردم برای کمک به مدیریت آموزش و پرورش هستند.

به گزارش ایسنا، گرد در ادامه این نشست خبری درباره طرح خرید خدمات آموزشی گفت: دو طرح خرید خدمات و صندلی خالی را برای خدمت رسانی در مناطق محروم داشتیم. صندلی خالی را در چندحالت پذیرفته‌ایم؛ به عنوان مثال مدارس در دست تخریب که دانش آموزان بدون مکان می ماندند و یا در مناطق شلوغ و به منظور کاهش بار مدرسه دولتی دانش آموزان را به مدارس غیردولتی منتقل می‌کردیم. ورود اندکی به این موضوع داشتیم اما رضایت خوبی از سوی والدین وجود دارد و احتمالا سقف پذیرش در همان حد باقی بماند و کاهش یابد.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی درباره وضعیت قانون دائمی شدن مدارس غیردولتی گفت: چهار ایراد از سوی شورای نگهبان مطرح شده بود که برطرف شده و روز گذشته در کمیسیون آموزش مجلس تصویب شد و احتمال می دهیم هفته آینده در دستور کار صحن علنی مجلس قرار بگیرد.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس