تاریخ انتشار: ۱۲ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] قائم مقام معاون بهداشت و رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از آغاز برنامه پایش و نظارت بر روند اجرای برنامه تحول در حوزه بهداشت در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد. به گزارش ایسنا،  دکتر ناصر کلانتری در حاشیه نشست اعضای گروه‌های پایش و نظارت گفت: این جلسه درباره آغاز برنامه پایش […]

[ad_1]

قائم مقام معاون بهداشت و رییس مرکز مدیریت شبکه وزارت بهداشت از آغاز برنامه پایش و نظارت بر روند اجرای برنامه تحول در حوزه بهداشت در دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایسنا،  دکتر ناصر کلانتری در حاشیه نشست اعضای گروه‌های پایش و نظارت گفت: این جلسه درباره آغاز برنامه پایش و نظارت بر روند اجرای طرح تحول در دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بود.

وی افزود: حوزه گسترش معاونت بهداشت اقدام به تشکیل گروه های متخصص شامل کارشناسان فنی برنامه ها، کارشناسان فنی گسترش واحدهای بهداشتی و درمانی و کارشناسان امور مالی در کنار هم کرده است. این تیم ها برای نظارت و ارزشیابی و پایش تک تک اقداماتی که در برنامه تحول در حوزه بهداشت نوشته شده بود، به دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور اعزام می‌شوند.

وی بیان کرد: در این برنامه ها بر مواردی از قبیل فرآیند استقرار برنامه تحول شامل انتخاب محل پایگاه ها و مراکر خدمات، کارکنانی که باید در این مراکز باشند، نحوه آموزش این نیروها، نحوه بکارگیری آن‌ها، پرونده‌های الکترونیک سلامت، استقرار زیرساخت پرونده الکترونیک سلامت و برنامه‌های خدماتی که در این واحدها به مردم ارائه می‌شود، نظارت می شود.

قائم مقام معاون بهداشت گفت: همچنین منابع مالی که از طریق حوزه بهداشت و ردیف های متمرکز به دانشگاه ها داده شده و نحوه هزینه کرد و محل هزینه کردشان بر اساس برنامه تحول کنترل می شود و مواردی که از محل اصلی هزینه خارج شده و در محل دیگری هزینه شده باشد، مشخص می شود و با دانشگاه مربوطه برخورد قانونی صورت می گیرد. دانشگاه هایی هم که درست کار کردند تشویق می شوند.

بنابر اعلام روابط عمومی معاونت بهداشت وزارت بهداشت، کلانتری در پایان افزود: این نظارت ها موجب حفاظت مالی از حوزه بهداشت و نظارت بر حسن اجرای برنامه ها می شود.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس