تاریخ انتشار: ۳۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] در المپیک تابستانه ریو ۲۰۱۶ نیز مانند ادوار گذشته بودند ورزشکارانی که مجموع مدالهای طلای آنها از بسیاری از کشورهای حاضر در مسابقات بیشتر بود. فلپس آمریکایی بالاتر از هموطنان خود و دیگر ورزشکاران مانند بولت تاثیر گذارترین ورزشکارریو ۲۰۱۶ است. به گزارش “ورزش سه”، در المپیک تابستانه ریو ۲۰۱۶ نیز مانند ادوار گذشته […]

[ad_1]

در المپیک تابستانه ریو ۲۰۱۶ نیز مانند ادوار گذشته بودند ورزشکارانی که مجموع مدالهای طلای آنها از بسیاری از کشورهای حاضر در مسابقات بیشتر بود.

فلپس آمریکایی بالاتر از هموطنان خود و دیگر ورزشکاران مانند بولت تاثیر گذارترین ورزشکارریو ۲۰۱۶ است.

به گزارش “ورزش سه”، در المپیک تابستانه ریو ۲۰۱۶ نیز مانند ادوار گذشته بودند ورزشکارانی که مجموع مدالهای طلای آنها از بسیاری از کشورهای حاضر در مسابقات بیشتر بود. مدال آورانی که کاروان ورزشی کشورشان با تکیه بر درخشش آنها بر صدر جدول مدال آور ترین کشورها تکیه زده است و موفقیت خود را مدیون پرورش چنین استعدادهایی می داند.

مایکل فلپس شناگر آمریکایی با کسب ۵ مدال طلا و یک نقره در صدر این فهرست قرار دارد و رتبه های دوم و سوم نیز در اختیار هم وطنان او می باشد. کیت لدکی شناگر زنی است که در این المپیک با ثبت رکوردهایی خارق العاده یکی از شگفتی های ریو بود و با ۴ طلا و یک نقره در رتبه دوم ایستاد. سیمون بیل که پرچم دار کاروان آمریکا در روز اختتامیه است با ۱۹ سال سن و کسب ۴ طلا و یک برنز در رتبه سوم قرار دارد تا این سه ورزشکار با کسب ۱۳ مدال طلا نزدیک به نیمی از مدال های طلای ایالات متحده را کسب کرده باشند.

نفر چهارم این لیست نیز یک شناگر مجارستانی است. کاتینکا هوسزو با سه طلا و یک نقره در رده چهارم قرار دارد تا تنها مدال نقره او، هوسزو را با ورزشکاران رتبه پنجم متمایز کرده باشد.

اوسین بولت جاماییکایی در دومیدانی، جیسون کنی از بریتانیا در دوچرخه سواری، دانوتا کوژاک مجار در قایقرانی کانو و رایان مرفی دیگر شناگر ایالات متحده مشترکا با کسب سه مدال طلا در رتبه پنجم این جدول قرار دارند.

نکته جالب توجه این است که نفرات پنجم این جدول رده بندی تا پایان روز پانزدهم ریو ۲۰۱۶ اگر به صورت انفرادی در این مسابقات شرکت می کردند با کسب رتبه ی بیست و ششم، بالاتر از کشورهایی مانند سوئد، آفریقای جنوبی، لهستان، بلژیک، سوئیس و غیره می ایستادند.

[ad_2]

منبع:عصرایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس