تاریخ انتشار: ۲۸ تیر ۱۳۹۴

دلواپسان امروز همان تندروهای سیاسی چند دهه گذشته هستند که همواره در قالب گروه های اقلیت و بدون شناسنامه در جریانهای مختلف سیاسی مملکت عرض اندام و خودنمایی کرده اند؛ همان کسانی هستند که در طول سالهای گذشته انقلاب هر از چندگاه یکبار و به مقتضای مسائل سیاسی-اجتماعی جامعه در هیات گروه های فشار، با […]

آیتی

دلواپسان امروز همان تندروهای سیاسی چند دهه گذشته هستند که همواره در قالب گروه های اقلیت و بدون شناسنامه در جریانهای مختلف سیاسی مملکت عرض اندام و خودنمایی کرده اند؛ همان کسانی هستند که در طول سالهای گذشته انقلاب هر از چندگاه یکبار و به مقتضای مسائل سیاسی-اجتماعی جامعه در هیات گروه های فشار، با خشونت بر مردم به اجتماعهای قانونی هجوم برده و با جان و مال و آبروی مردم بازی کرده اند.

در یک حساب سرانگشتی و بسیار ساده می توان کارنامه افراطی گری این گروه را در سالهای انقلاب بررسی کرده و به نقد عالمانه گذاشت و پرسید به راستی این گروه های بدون شناسنامه و محفلی چه کسانی هستند و از کجا تغذیه می شوند که به راحتی می توانند در مجامع مختلف ظاهر شده و در پوشش نام های رنگارنگ و در حاشیه امن حرکت کرده و دست به هر کاری بزنند و افراد و گروهها را ترور شخصیت کنند!

حافظه تاریخی انقلاب اسلامی ایران هرگز فراموش نمی کند که گروههای غیرقانونی و بدون شناسنامه در برهه های مختلف چگونه عرصه را بر مردم، مجلس و دولت ها تنگ کرده و حرف خود را بر کرسی نشانده و یا مطامع خود را بر جامعه تحمیل نموده اند و متاسفانه تاریخ نشان نمی دهد در طول دهه های گذشته یکبار هم که شده به طور جدی با این گروههای خودسر برخورد شده باشد یا در محاکم قانونی محاکمه و بازجویی شده باشند.

دلواپسان امروز که بدون هیچ ترس و واهمه در قضیه مذاکرات هسته ای بر دولت و ملت حمله کرده و هر نوع توهین و افترا می بندند و با فشار و خشونت مانع از سیر حرکت قانونی در کشور می شوند، همان هایی هستند که در طول سالهای گذشته بر دولت موقت انقلاب که منصوب حضرت امام(ره) بود آنقدر حمله و هجمه وارد کردند تا بالاخره آن دولت پاک و کاردان را ساقط کرده و از صحنه سیاست خارج نمودند.

اینها امروز همان هایی هستند که در سالهای پیشین به بهانه های مختلف از جمله مبارزه با بدحجابی، مبارزه با افکار و عقاید سیاسی مخالف، جریانهای فرهنگی دگراندیش، فرقه ها و مذاهب و قومیت ها، عرصه های اقتصاد آزاد و سرمایه داری و ده ها مسئله از این قبیل، خود را در جای حق نشانده و رقیب را در جای باطل و در زمره کافر، مشرک و منافق پنداشته و در نتیجه تعرض به جان و مال و آبروی مخالفان را مباح می دانند.

اگر روزی روزگاری پرونده گروههای غیرقانونی فشار و خشونت، بازگشایی و بررسی حقوقی شود، آنگاه بر همه روشن خواهد شد این جماعت چه آسیب ها و خسارتها در عرصه های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی به جامعه وارد کرده و چه زیانهای غیرقابل جبران بر جسم و جان مردم زده اند.

امروز اگر ملت قهرمان وبزرگ ایران با گذر از پیچ های خطرناک تاریخی، و با حضور دائمی در صحنه های سیاسی–اجتماعی توانسته از موانع مختلف سرفرازانه عبور کند، تنها و تنها به خاطر شرافت فرهنگ و تمدن ایرانی–اسلامی بوده و همین ملت بافرهنگ و قدرتمند امروز توانسته از مذاکرات سخت و پیچیده هسته ای با سربلندی و افتخار بیرون بیاید، هرچند که افراط گراها در این سالها در مسیر این مذاکرات چه سنگ ها که نینداختند و چه چاه ها که نکندند.

تندروها یا صاحبان تفکر اندیشه خشونت و تندروی به خوبی می دانند همواره در طول تاریخ دکان کسب و کار آنها در فضای بحرانی، فساد اقتصادی، فساد اجتماعی، فساد اداری و تنش و تشنج رونق دارد و چه سودها و منافعی که در این سالها در فضای غبارآلود نصیب آنها شده است.

آنها در طول سالهای گذشته و حال حاضر همواره با کوبیدن بر طبل جنگ، خواب راحت و آرامش و رفاه را از جامعه گرفته و کشور را در مقاطع مختلف و حساس به خطر انداخته و به عقب رانده و مانع از پیشرفت شده و از این راه سود سرشار به دست آورده و بازار کسب و کار پررونقی را برای خود فراهم آورده اند.

اینک در این برهه حساس از انقلاب و نظام جمهوری اسلامی و پس از پیروزی بزرگ ملت ایران در مذاکرات هسته ای و شروع فصلی نو از خداوند متعال امید آن داریم که دلواپسان را هدایت فرماید و ملت عزیز ایران را از شر آنها در امان نگه دارد. آمین

مهدی آیتی – نماینده مجلس ششم

برچسب ها: برچسب‌ها, ,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس