تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مقامات اندونزی روز یکشنبه آزادی سه شهروند این کشور را که توسط گروه تروریستی ابوسیاف همپیمان داعش در جنوب فیلیپین به گروگان گرفته شده بودند، تایید کرد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، این سه گروگان ابوسیاف شنبه شب در جنوب فیلیپین مرکز تمرکز فعالیت این گروه تروریستی آزاد شدند.به نوشته تارنمای ‘کمپاس’، […]

[ad_1]

مقامات اندونزی روز یکشنبه آزادی سه شهروند این کشور را که توسط گروه تروریستی ابوسیاف همپیمان داعش در جنوب فیلیپین به گروگان گرفته شده بودند، تایید کرد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از ایرنا، این سه گروگان ابوسیاف شنبه شب در جنوب فیلیپین مرکز تمرکز فعالیت این گروه تروریستی آزاد شدند.
به نوشته تارنمای ‘کمپاس’، ‘رتنو مرسودی’ وزیر امور خارجه اندونزی در بیانیه ای، اعلام کرد که سه ملوان اندونزیایی با نام های ‘فری عارفین’، محمد دحلان مهبور’ و ‘ادی سوریونو’ کمی قبل از نیمه شب شنبه آزاد شدند.
براساس این بیانیه، این سه گروگان اندونزیایی آزاد شده توسط ابوسیاف در حال حاضر در ‘سولو’ فیلیپین به سر می برند و تحت نظر پزشک برای بررسی سلامتی اشان قرار دارند.
وی اعلام کرد این سه نفر در نخستین فرصت به اندونزی بازگردانده می شوند.
این افراد اول تیر ماه در حالی که بر روی عرشه یک یدک کش کار می کردند مورد حمله قرار گرفته و به گروگان برده شدند.
وزیر امور خارجه اندونزی نگفت که آیا باجی به تروریست ها برای آزادی این گروگان ها پرداخت کرده اند، اما گفته می شود تروریست های ابوسیاف این افراد را در قبال پرداخت سربها در جنوب فیلیپین آزاد کردند.
گروه تروریستی ابوسیاف دوم مهر ماه نیز یک گروگان دیگر اندونزیایی خود را در جنوب فیلیپین آزاد کرد.
همچنان ۲ ملوان اندونزیایی در اسارت تروریست های ابوسیاف هستند که تاکنون سر چند گروگان خود از چند کشور را به دلیل نپرداختن باج های درخواستی قطع کرده اند.
وزیر خارجه اندونزی گفت که پیگیری برای آزادی دو گروگان دیگر اندونزیایی ابوسیاف ادامه دارد.
همپیمان داعش علاوه بر این ۲ اندونزیایی، ۵ مالزیایی، ۴ فیلیپینی و یک هلندی را در گروگان خود دارد.
گروه ابوسیاف سال ۱۹۹۰ با کمک ‘اسامه بن لادن’ رهبر القاعده در جنوب فیلیپین و در جزیره میندانائو بنا نهاده شد.

۲۰۶/۲۰۱

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس