تاریخ انتشار: ۱۰ مرد ۱۳۹۵

[ad_1]  پسری ۶ ساله که پنج ماه پیش به دست اشرار منطقه خاش ربوده شده بود پس از آزادی از سوی پلیس گفت که «آدم‌رباها او را در کوه‌ها نگه داشته و یک بار سیخ داغی را نزدیک صورتش گرفتند و تهدید کردند گوشش را سوراخ می‌کنند.» به گزارش اعتماد، گروگانگیرها سه ماه پس از […]

[ad_1]

 پسری ۶ ساله که پنج ماه پیش به دست اشرار منطقه خاش ربوده شده بود پس از آزادی از سوی پلیس گفت که «آدم‌رباها او را در کوه‌ها نگه داشته و یک بار سیخ داغی را نزدیک صورتش گرفتند و تهدید کردند گوشش را سوراخ می‌کنند.»

به گزارش اعتماد، گروگانگیرها سه ماه پس از ربودن علی، با خانواده او تماس گرفتند و درخواست یک میلیارد تومان پول کردند اما خانواده توان پرداخت این مبلغ را نداشتند. پلیس سیستان و بلوچستان در حالی کودک ربوده شده را در عملیاتی ضربتی از دست گروگانگیرها نجات داده‌اند که آنها به آن‌ سوی مرزهای ایران فرار کرده‌اند.

فیلمی که از لحظه دیدار علی، پس از پنج ماه با خانواده‌اش منتشر شده، او را در حالی در آغوش پدر و مادرش نشان می‌دهد که بهت‌زده به اطراف نگاه می‌کند و گوش به گریه‌های آنها سپرده است. دقایقی بعد، علی در حالی که دسته گلی در دست راستش دارد، دست چپش را به خواهر بزرگ‌ترش (دختری نوجوان) می‌سپارد و با او از پله‌ها پایین می‌آید. این دو آخرین‌بار وقتی از مهدکودک به سمت خانه بازمی‌گشتند با یورش آدم‌ربایان از یکدیگر جدا شدند. علی ۶ ساله با بهتی که چهره‌اش را پوشانده، در کلامی تکه‌تکه به خبرنگار صدا و سیما می‌گوید: «در کوه بودم، آنها کتکم می‌زدند و اذیتم می‌کردند.» سپس دستش را به سمت گوشش می‌برد و ادامه می‌دهد: «یک بار سیخ داغ را نزدیک گوشم گرفتند تا آن را سوراخ کنند. خیلی ترسیده بودم.»
آدم‌رباها او را ١٨ اسفند ٩۴ وقتی همراه خواهر نوجوانش در حال بازگشت از مهدکودک به خانه بود، ربودند. پدرش که کارمند کمیته امداد امام خمینی(ره) خاش است گفته که آدم‌رباها «یک بار کلیپ کوتاهی از طریق شبکه اجتماعی موبایلی واتس‌آپ برایش فرستادند که در آن پسرش می‌گفت که «بابا یک گوشم را بریده‌اند اگر پول ندهید، گوش دیگرم را هم می‌برند.» آقای سرگزی گفته است: «پسرم ساعت ١١:۴۵روز حادثه از سوی افراد ناشناسی ربوده شد. سه ماه هیچ خبری از او نداشتیم، مدت زمانی که هر لحظه آن مانند سالی سیاه بر ما گذشت. تا اینکه فردی ناشناس با موبایل یکی از همکارانم تماس گرفت و گفت که فرزندم در اختیار آنان است و فعلا حالش خوب است.»
او به درخواست یک میلیارد تومانی آدم‌رباها اشاره کرد و ادامه داد: «با وجودی که یک کارمند ساده هستم، اشرار از ما درخواست یک میلیارد تومان پول داشتند و هربار به روش‌های مختلف تهدید می‌کردند که اگر مبلغ درخواستی را ندهیم، گوش علی را می‌برند و برای‌مان می‌فرستند. یک بار کلیپ کوتاهی از طریق واتس‌آپ برایم ارسال کردند که در آن فیلم کوتاه علی می‌گفت که «بابا یک گوشم را بریده‌اند اگر پول ندهید گوش دیگرم را می‌برند. سرانجام وقتی آدم‌رباها متوجه شدند که توان پرداخت این پول را نداریم، خواسته‌شان را یک بار به ٧٠٠ میلیون تومان و بار دیگر به ۵٠٠ میلیون تومان کم کردند.» خانواده علی پس از تماس با پلیس از آنها کمک خواستند تا سرانجام پس از پنج ماه بتوانند بار دیگر فرزندشان را ببینند.

علی‌اصغر میرشکاری، معاون امنیتی انتظامی استاندار سیستان و بلوچستان درباره عملیات پلیس گفته است: «با اشراف اطلاعاتی و تلاش شبانه‌روزی سربازان گمنام امام زمان(عج) و همکاری خوب مردم این کودک بی‌گناه پس از پنج ماه اسارت بدون پرداخت هیچ‌گونه وجهی آزاد شد و به آغوش خانواده‌اش بازگشت.»

میرشکاری اشاره چندانی به جزییات عملیات پلیس نکرده اما تاکید کرده است که تلاش‌ها برای دستگیری آدم‌رباها که به آن‌سوی مرزهای ایران گریخته‌اند، ادامه دارد.

[ad_2]

منبع:عصر ایران

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس