تاریخ انتشار: ۱۹ خرد ۱۳۹۵

همزمان با ماه مبارک رمضان و در پی رایزنی سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دوبی با دیوان حاکم راس الخیمه هفت زندانی ایرانی در این امارت مورد عفو قرار گرفته و بزودی پس از طی مراحل قانونی آزاد و به میهن اسلامی باز می گردند.

به گزارش “گذارنیوز” نمایندگی جمهوری اسلامی ایران در دبی برای آزادی ایرانیان زندانی در امارتهای شمالی شامل شارجه، عجمان، رأس الخیمه،‌ام القوین و فجیره نیز اقدامات حقوقی و کنسولی لازم را انجام داده و در صورت عفو این زندانیان بزودی خبر آزادی آنها اعلام خواهد شد.

این افراد به اتهامات مختلف در این شیخ نشین و راس الخیمه دستگیر و در زندان به سر می بردند.

در طول سال گذشته بااحتساب این افراد بیش از ۱۲۵ زندانی ایرانی از زندان های دوبی وامارت های شمالی امارات عربی متحده آزاد وبه کشور بازگشته اند.

در امارات عربی متحده همراه داشتن هرنوع قرص حاوی کدئین بدون نسخه تایید شده پزشک و مواردی ازاین دست در زمره جرایم مرتبط با مواد مخدر محسوب شده و مجازاتهای سنگینی درپی دارد.

همچنین با توجه به قوانین سختگیرانه در این کشور چنانچه فردی به اتهام تکدی گری دستگیر شود، تا صدور حکم زندان و سپس اخراج، با توجه به طولانی بودن روند دادرسی، دچار سرگردانی شده و هزینه های سنگین مادی و معنوی بر آنان و خانواده ایشان تحمیل می شود.

سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دوبی به هموطنان توصیه اکید کرد که به منظور دوری از مشکل، پیش از سفر به امارات از قوانین این کشور در زمینه حمل داروهای ممنوعه و برخی امور دیگر اطلاعات لازم را کسب نمایند.نکات و هشدارهای لازم در این خصوص در وب سایت سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دوبی ذکر شده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس