تاریخ انتشار: ۲۷ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] وزیر دادگستری ترکیه از آزادی حدود ۳۸هزار نفر از زندانیان از زندان‌های این کشور به‌طور مشروط خبر داد. به گزارش ایسکانیوز به نقل از اسپوتنیک، بکیر بوزداغ وزیر دادگستری ترکیه امروز چهارشنبه در صفحه رسمی توییترش با انتشار پیامی نوشت: دولت ترکیه دستور آزادی حدود ۳۸ هزار نفر از زندانیان را به‌طور مشروط صادر […]

[ad_1]

آزادی مشروط ۳۸هزار زندانی در ترکیهترکیه به روسیه اجازه استفاده از پایگاه اینجرلیک برای مبارزه با داعش را می‌دهدپلیس ترکیه ۵۰ تاجر مظنون به ارتباط با گولن را بازداشت کرد

وزیر دادگستری ترکیه از آزادی حدود ۳۸هزار نفر از زندانیان از زندان‌های این کشور به‌طور مشروط خبر داد.

به گزارش ایسکانیوز به نقل از اسپوتنیک، بکیر بوزداغ وزیر دادگستری ترکیه امروز چهارشنبه در صفحه رسمی توییترش با انتشار پیامی نوشت: دولت ترکیه دستور آزادی حدود ۳۸ هزار نفر از زندانیان را به‌طور مشروط صادر کرده است.

به گزارش تسنیم، وی در ادامه افزود: نتیجه این دستور آزادی حدود ۳۸ هزار نفر از زندانیان از زندان‌های ترکیه خواهد بود.

این تصمیم پس از آن اتخاذ شده است که در پی کودتای نظامی نافرجام اخیر، بازداشت‌های گسترده‌ای در ترکیه صورت گرفت.

دولت ترکیه اخیراً بار دیگر ۲ هزار نیروی پلیس، سرباز و کارکنان بخش ارتباطات این کشور را در ارتباط با کودتای نافرجام ماه گذشته از کار برکنار کرد.

تاکنون بیش از ۳۵ هزار نفر بازداشت شده‌اند که از این تعداد ۱۷ هزار نفر به‌صورت رسمی دستگیر شده‌اند. در کودتای ماه گذشته حداقل ۲۴۰ نفر کشته و ۲۱۰۰ نفر دیگر زخمی شدند.

از آغاز اقدامات سرکوب‌گرایانه دولت ترکیه، بیش از ۷۶ هزار نفر از کارکنان دولتی، قضات و نیروهای امنیتی از کار تعلیق و بیش از ۵ هزار نفر دیگر نیز برکنار شده‌اند.

۳۰۳۳۰۰

[ad_2]

منبع:ایسکانیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس