تاریخ انتشار: ۱۶ خرد ۱۳۹۴

امام جمعه مشهد مدعی شده است که معرفی امام خمینی به عنوان «یک اسطوره آزادی‌خواه تاریخی» یکی از مصادیق «تحریف» شخصیت ایشان است! به گزارش گذارنیوز حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در نمازجمعه دیروز مشهد گفته است: «تحریف امام به این است که امام یک اسطوره آزادیخواه تاریخی معرفی شود و افراد هرگونه که می‌خواهند امام […]

امام جمعه مشهد مدعی شده است که معرفی امام خمینی به عنوان «یک اسطوره آزادی‌خواه تاریخی» یکی از مصادیق «تحریف» شخصیت ایشان است!

 علم‌الهدی

به گزارش گذارنیوز حجت الاسلام سیداحمد علم‌الهدی در نمازجمعه دیروز مشهد گفته است: «تحریف امام به این است که امام یک اسطوره آزادیخواه تاریخی معرفی شود و افراد هرگونه که می‌خواهند امام را تفسیر کنند». وی اضافه کرد: «این تحریف از دو جهت صورت می‌گیرد: یک خطر تحریف از سوی افرادی که امام را ندیده‌اند و تحریف دوم که عمده مطلب مقام معظم رهبری از این ناحیه بود این است که افرادی که قبلاً با امام رابطه داشتند و از انقلاب و تداوم راه امام و انقلاب خسته شدند بیایند و هرچه به نظر خودشان است به‌عنوان امام به ذهن مردم قالب کنند و این تحریفی خطرناک است».

علم الهدی در ادامه گفته است: «آقایی که روزی در خدمت امام بوده امروز بخواهد مصالح سیاسی خود را به اسم امام قالب کند. اینها اگر خسته شده‌اند، فاصله بگیرند اما این کار را نمی‌کنند زیرا قدرت‌یاب هستند و هرچه مطابق مطامع آنهاست به اسم امام قالب می‌کنند». از سوی دیگر، آیت الله امامی کاشانی، امام جمعه موقت تهران، نیز با انتقاد از تحریف رفتار و عملکرد بنیانگذار جمهوری اسلامی با اشاره به اینکه «نباید امام خمینی را تحریف کرد»، گفت: «تحریف در مفاهیم است نه در عمل، سیره عملی امام خمینی قابل تحریف نیست، رفتار ایشان با دشمن در عمل مشخص بود و نمی‌شود رفتار ایشان و عملکردشان را تحریف کرد و جای تحریف ندارد».

حجت الاسلام سعیدی، امام جمعه قم، نیز گفته است: «امروز بر همه تکلیف است که از نهضت امام خمینی که بر محور اسلام، ولایت فقیه و مردم شکل گرفته، پاسداری کنند و نگذارند سکولارها و متحجران که هر دو، لبه یک قیچی هستند، شخصیت امام خمینی را تحریف کنند». در همین حال، مصطفی علما، امام جمعه کرمانشاه نیز از آنچه که «تحریف» آیت‌الله خمینی خوانده انتقاد کرده و گفت: «مکتب فکری و سیاسی امام راحل قابل تحریف نیست و نظرات و محکمات ایشان نقشه راه برای دولت و ملت اسلامی است».

هرچند ائمه جمعه، اسمی از «تحریف کننده» مواضع امام خمینی به میان نیاوردند، اما به نظر می‌رسد این انتقادها متوجه آیت الله هاشمی رفسنجانی، رییس مجمع تشخیص مصلحت، باشد که روز ۱۳ خرداد امسال با تجلیل از امام خمینی او را «مروج رحمانیت اسلام» خواند و عنوان کرد که اندیشه خشونت در فعالیت‌های بنیانگذار جمهوری اسلامی جایی نداشته است. اظهارات هاشمی در نشستی با عنوان «جهان عاری از خشونت در اندیشه امام خمینی» بیان شده، نشستی که در آستانه بیست‌وششمین سالگرد درگذشت امام خمینی برگزار شد. هاشمی رفسنجانی، در این نشست اظهار داشت: «انقلابی که امام طراحی و رهبری کرد، عاری از هرگونه خشونت بود و هیچ‌گاه در برنامه‌ریزی ایشان فعالیت‌های خشن وجود نداشت».

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس