تاریخ انتشار: ۱۰ اسف ۱۳۹۳

در دوره قبل کارشناسان با توجه به اسناد مرکز آمار به روش های اقتصادی دولت انتقاد می کردند اما در این دوره منتقدین با چشمان بسته راهکارهای اقتصادی دولت را تخریب می کنند. به گزارش گذارنیوز به نقل از برنا مرکز آمار ایران طی گزارشی رسمی اعلام داشت که تورم سالیانه کشور به زیر ۱۶ […]

در دوره قبل کارشناسان با توجه به اسناد مرکز آمار به روش های اقتصادی دولت انتقاد می کردند اما در این دوره منتقدین با چشمان بسته راهکارهای اقتصادی دولت را تخریب می کنند.

آرمان

به گزارش گذارنیوز به نقل از برنا مرکز آمار ایران طی گزارشی رسمی اعلام داشت که تورم سالیانه کشور به زیر ۱۶ درصد رسیده و از طرف دیگر رئیس جمهوری نیز خبر داد که تورم بهمن ماه به نقطه صفر رسیده است. پس از ارائه این آمار از سوی مراجع رسمی و دولت، منتقدان نام آشنای دولت یازدهم با شدت و حدتی بی سابقه به دولت و مرکز آمار تاخته و ارائه این آمار را مخدوش عنوان کردند. ایرادگیری های سیاسی که برای انکار آن و اثبات ادعاها هیچ دلیل منطقی و مستدلی ارائه نشد. در این میان دلواپسان به این نکته توجه نمی کنند که آمارهای ارایه شده از سوی مرکز آمار ایران بر اساس استانداردهای ملی و بین‌المللی تدوین می‌شود و بدور از تغییر دولتها، سلیقه‌ها، احزاب و گروههای خاص است.

بهمن آرمان در خصوص انتقاد های بدون اسناد علمی و معتبر از سوی عده ای، در گفتگو با خبر نگار اقتصادی خبر گزاری برنا عنوان کرد: نرخ شاخص تورم بهمن ماه نسبت به ماه گذشته ارائه شده است که این آمار با واقعیت کاملا مطابقت دارد. در رابطه با حملات یک سری از منتقدان و اقلیت ها در مورد ارائه نرخ تورم این واکنش ها بایستی مبنای علمی داشته باشند اما متاسفانه اظهارات بیان شده توسط این افراد پوشالی است و از طرف نهادهای مستقل علمی مورد تایید قرار نگرفته است.
به هر حال عده ای هستند که منافع شخصی و گروهی شان در این کشور به شکلی است که نمی خواهند ایران از رکود اقتصادی خارج شود و اقتصاد شکوفایی داشته باشد. این واکنش ها ابتدا از سوی عده ای از نمایندگان مجلس شکل گرفت ولی با توجه به تمامی انتقاد های مخرب از هر طرف امروزه شاهد آن بوده ایم که کشور در مسیر پیشرفت و رونق اقتصادی حرکت می کند.

وی با اشاره به انتقادات نامتوازن و تسری برخی ضعف ها به کلیت دولت و حمله به آن از سوی منتقدان نا منصف، گفت: ضعف دولت یازدهم در ضعیف بودن اعضای کابینه دولت در یک سری از بخش ها است و باعث شده است که واکنش های رسانه ای و کارشناسی به سمتی انحرافی برود و به جای آنکه به یک سری بخش ها انتقاد کنند، به کل سیاست های اقتصادی دولت ضربه بزنند. 

آرمان در ادامه اضافه کرد: در دولت یازدهم افرادی در داخل کابینه هستند که با سیاست های اعلامی رئیس جمهوری همخوانی نداشته و شایستگی و کارآمدی لازم را ندارند و آقای روحانی را با مشکلات اینچنینی روبرو کرده اند که حل بسیاری از مشکلات دولت فقط با ترمیم کابینه قابل حل است. در آخر نظراتی که هیچ گونه مبنای علمی ندارند آنچنان خریداری نخواهد داشت، اما برای جلوگیری از این گونه تنش ها و انتقادهای مخرب دولت باید به حذف این گونه عوامل و افراد وابسته به گرایش های سیاسی مختلف در کابینه خود بپردازد.
وی در ادامه افزود: واقعیت این است که عده ای در دستگاه های اجرایی هستند که نمی خواهند تنش های سیاسی و بحران اقتصادی در کشور به پایان برسد و سرمایه گذاری های خارجی در کشور صورت گیرد و به همین منظور این گروه ها عوامل خود را در دستگاه های اجرایی دولت قرار داده اند که باعث می شود ما شاهد نارضایتی در مردم باشیم و همین مسئله باعث سود بردن عده ای از این تنش ها و نارضایتی ها می شود که می خواهند این بحران ها را به گردن ناکارآمدی دولت یازدهم بیاندازند.
بهمن آرمان در ادامه خاطر نشان کرد: مسلما نه تنها در ایران بلکه در خارج از ایران هم جریان هایی وجود دارد که با توسعه اقتصادی ایران میانه خوشی ندارند و مایل نیستند که اقتصاد ایران به سمت رشد پیش روی کند. در دوره قبل ما شاهد پسرفت های بسیار زیاد در حوزه اقتصاد ایران بوده ایم و کارشناسان با توجه به اسناد مرکز آمار ایران به روش های اقتصادی دولت انتقاد می کردند، اما در این دوره منتقدین با چشم بسته سعی در تخریب راهکارهای اقتصادی دولت دارند و نمی خواهند کاهش نرخ تورم را قبول کنند، اگر این دوستان با ادله کافی به انتقاد بپردازند و به تخریب دولت فکر نکنند، به طور مسلم تمامی افراد جامعه و دولت مردان پذیرای این گونه مباحث خواهند بود. تثبیت نرخ تورم در این دوره یک واقعیت است و نرخ ها به شکل نجومی و با ابعاد دولت گذشته در حال تغییر نیست که همین مسئله باعث شده است تا به ملت ایران ثابت شود سیاست های اقتصادی در دولت قبل کاملا تخریبی بوده است.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس