تاریخ انتشار: ۲۲ اسف ۱۳۹۳

رئیس فدراسیون فوتبال پس از کلی گله و شکایت از وزارت ورزش و شخص وزیر در نهایت می‌گوید آرزو دارد در سال ۹۴ با ورزیر ورزش آشتی کند. به گزارش گذارنیوز به نقل از ایسنا علی کفاشیان درباره اینکه چه نمره‌ای به دوره مدیریت خودش می‌دهد، اظهارکرد: من هیچ زمانی نمره ۲۰ نگرفته‌ام، و به […]

رئیس فدراسیون فوتبال پس از کلی گله و شکایت از وزارت ورزش و شخص وزیر در نهایت می‌گوید آرزو دارد در سال ۹۴ با ورزیر ورزش آشتی کند.

کفاشیان

به گزارش گذارنیوز به نقل از ایسنا علی کفاشیان درباره اینکه چه نمره‌ای به دوره مدیریت خودش می‌دهد، اظهارکرد: من هیچ زمانی نمره ۲۰ نگرفته‌ام، و به دوره مدیریت خودم نمره متوسط ۱۲تا ۱۵ را می‌دهم. زمانی که من دبیرکل کمیته ملی المپیک بودم، زمان دوره مدیریت من باقی مانده بود، اما ریاست سازمان تربیت بدنی وقت، از من خواستند که برای انتخابات ثبت نام کنم. بعد از اینکه آمدم اوضاع فدراسیون مساعد نبود و من خیلی سختی کشیدم.

وی افزود: اگر الان به آن دوران برمی‌گشتم هیچ وقت به فوتبال نمی آمدم. وقتی تکلیف شد و آمدم سعی کردم اوضاع را درست کنم. البته اعتقاد من بر این است که کارنامه من شایسته مردم ایران نیست، اما من زحمت کشیدیم تا فوتبال را به جایگاه خود برسانیم.

کفاشیان که با رادیو ورزش گفت‌وگو می‌کردف ادامه داد: در دوران ۷ساله مدیریتم همیشه دیده‌ام روسای ادارات ورزش و جوانان سعی داشتند که مدیران هیات‌های فوتبال را تغییر دهند، اما فوتبال اساسنامه خودش را دارد. وزارت ورزش به دنبال تغییرات است، اما فوتبال قوانین خودش را دارد و مجمع درباره آن تصمیم گیری می‌کند. من تابع وزارت ورزش هستم، اما آنها تابع تصمیمات و رای مجمع نیستند. من سیستمی را اداره میکنم که مجمع و قوانین خاص خودش را دارد.

او در بخش دیگری از صحبت های خود درباره رابطه اش با وزیر ورزش گفت: چندبار درخواست ملاقات دادم، اما به من وقت ندادند و ما تمام مکاتباتمان را از طریق معاونین ایشان به اطلاع می رسانیم. البته وزارت ورزش هم از طریق ارتباط با اعضای هیات رئیسه لابی میکنند و با فدراسیون رابطه دارند. فدراسیون فوتبال متعلق به مردم است و مالکیت آن برای رئیس فدراسیون و وزیر ورزش نیست. زمانی که دبیر کمیته ملی المپیک بودم میدیدم که به فدراسیون های مختلف بودجه میدهند. مهم نیست رئیس فدراسیون چه رابطه ای با مسئول بالا دستی خود دارد، بلکه مهم این است که بودجه به فدراسیون ها پرداخت شود.

وی ادامه داد: وقتی مرا به جلسات روسای فدراسیون ها دعوت نمیکنند، میگویند شما از وزارت ورزش تمکین نمیکنید! در حالی که فدراسیون فوتبال مجمعی دارد که ۷۵ عضو دارد و برای آن تصمیم می‌گیرد. فوتبال برای مردم است و دولت باید برای آن بودجه بدهد تا ما با صرف این بودجه برای فوتبال باعث خوشحالی مردم بشویم. در حال حاضر نیازمند بودجه هستیم تا چمن زمین کمپ و زیرساخت ها را بسازیم.

رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه درباره کسب کرسی در AFC اظهار کرد: کنفدراسیون فوتبال آسیا یک رئیس و پنج نایب رئیس که از پنج منطقه مختلف است دارد. من هم یکی از نایب رئیس ها هستم.

کفاشیان در ادامه درباره عملکرد کی روش اظهار کرد: کی روش طی چهار سال ما را به عنوان تیم اول به جام جهانی برد و در آنجا هم عمکرد خوبی داشت. البته یکی از شرایط ما این است که یک مربی ایرانی به کادر فنی اضافه شود. البته در تیم ملی امید و تیم های پایه از مربیان ایرانی استفاده میکنیم. ما درباره تیم امید هم به کی روش گفتیم که اولویت ما تیم امید است. او اگر با خاکپور تفاهم کند که هیچ، اگر تفاهم نکند ما پادرمیانی میکنم و اولویت ما تیم ملی امید است.

او تاکید کرد: ما درباره کی روش به نظرات کارشناسان و مردم توجه کردیم. قبل از کی روش در رنکینگ فیفا ما در رده پنجم آسیا بودیم اما در حال حاضر حدود یک سال نیم است که در تیم اول آسیا هستیم. با این حال من از عملکرد کی روش رضایت کامل ندارم، اما به آینده امیدوار هستم. البته کی روش هم دلایل خودش را برای ناکامی دارد. مثلا عملکرد باشگاه‌ها و کمبود امکانات دلایل کی روش است.

او در ادامه در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه آیا دلیل مخالفت اصلی وزیر ورزش با فدراسیون به خاطر تمدید قرارداد کی‌روش است؟ گفت: به نظرات وزیر احترام می‌گذارم اما انتخاب مربی در حوزه اختیارات فدراسیون است و من هم نظر کارشناسان و هیأت رئیسه را در این حوزه جویا شدم، البته نظرات وزیر هم کارشناسی بود، اما مردم کی‌روش را می‌خواستند.

او اضافه کرد: کی‌روش از شرایط ناراضی است و می‌گوید می خواهد برود اما ما میخواهیم او بماند و کار کند.

کفاشیان گفت: من کی روش را به خوبی میشناسم. او نفوذ و ارتباطات خوبی با بازیکنان دارد و من یک بازیکن ندیدم از او ناراحت باشد. همه او را قبول دارند. البته او برعکس من چندان انتقاد پذیر نیست و اگر یک مربی از او انتقاد کند،‌ او مربی را اخراج می‌کند.

وی در مورد پاسخ به این سوال که آیا قرار است به جای جهان‌بخش و آزمون سه بازیکن امید دیگر در لیست کی‌روش برای اردوی سوئد تیم ملی قرار بگیرند،اظهار کرد: این موضوع درست است، تیم امید آینده تیم ملی ماست و باید سرمربیان دو تیم با هم همکاری کنند. در قرارداد کی‌روش هم آمده که او باید در تیم امید به عنوان ناظر فنی فعالیت داشته باشد. پس از بازگشت تیم ملی امید از کویت، جلسه‌ای بین کی‌روش و خاکپور برگزار و تکلیف را روشن کنیم.

گفاشیان درباره اینکه اگر وینگادا سرمربی تیم ملی امید بود، کی‌روش باز هم به او بازیکن نمی‌داد، گفت: منطقی است که کی‌روش باید به منافع تیمی خودش فکر کند، بنابراین، اگر برادرش هم بود به او رحم نمی‌کرد، چون منافع تیمی خود را در نظر می‌گیرد.

وی در پاسخ به این سوال که چرا زمان دقیق اعلام میزبانی جام ملت‌ها را نمی‌دانست، اضافه کرد: شاید این اشتباه از روابط بین‌الملل ما بود که نامه ارسالی از ای‌.اف‌.سی را بد ترجمه کرد و طور دیگری به ما اطلاع داد. شیخ سلمان در جلسه ای که با من داشت گفت که به احتمال زیاد این موضوع از دستور جلسه هیأت رئیسه خارج شده، اما گویا دلایلی برای میزبانی امارات وجود داشت که هیأت اجرایی کنفدراسیون آسیا را برای سپردن میزبانی به این کشور قانع کرده بود. با توجه به اختلاف بین فدراسیون امارات با کنفدراسیون آسیا امیدهای زیادی به کسب میزبانی داشتیم که در نهایت فهمیدم این موضوع به دست دولت امارات افتاده و آنها برای کسب میزبانی جام ملت‌ها با ای.اف.سی رایزنی کردند.

او تاکید کرد: خود اماراتی‌ها نیز به نظر می‌رسد می‌خواهند یوسف سرکال را از ریاست فدراسیون امارات کنار بگذارند و شخصی به نام محمد را جایگزین او کنند، در مجموع تمام کارها را دولت امارات انجام داد.

به گزارش ایسنا، در ادامه مجری برنامه خطاب به کفاشیان گفت: به نظر می‌رسد با یک بازی رسانه‌ای برای کسب میزبانی به مردم امید واهی داده شد. اما کفاشیان پاسخ داد:اینطور نیست، من به ای.اف.سی گفته بودم اگر به توسعه فوتبال در آسیا فکر می‌کنید، میزبانی را به ایران بدهید زیرا این موضوع می‌توانست شور خاصی به فضای فوتبالی ما بدهد. ما امید داشتیم که امارات ناز کند و ای.اف.سی هم میزبانی را به ما بدهد. شما ببینید همین که توانستیم از حدود ۱۰، ۱۲ وزارتخانه امضاهای لازم را بگیریم خیلی اذیت شدیم.

کفاشیان درباره پول های بلوکه شده فدراسیون فوتبال هم گفت: برای همین موضوع حدود ۲۰ روز پیش، پول کی‌روش و دستیارانش تسویه شد. فیفا قبول کرد تا ۵٫۵ میلیون دلار باقی مانده پولمان را به حساب سفارت ایران در سوئیس واریز کند.

وی درباره دیدار ایران برابر شیلی نیز گفت:سعی ما بر این است که این بازی هر طور شده برگزار شود. این دیدار هم می‌تواند یک بازی برای تیم ملی باشد و هم برای رده‌بندی تیم ملی تأثیرگذار خواهد بود. برای این بازی ما اسپانسر گرفته‌ایم . این دیدار در اروپا و سایر نقاط جهان خریدار دارد و تلویزیون‌ها آن را می‌خرند اما در ایران از این خبرها نیست.

کفاشیان درباره وضعیت دو باشگاه استقلال و پرسپولیس نیز گفت: این دو باشگاه ۳۰ میلیون هوادار دارند.آیا شرکت های صنعتی که برای باشگاههایی که هوادار ندارند هزینه می کنند نمی توانند به این دو باشگاه کمک کنند؟ ایران خودرو اگر استقلال یا پرسپولیس را بگیرد، هزاران دقیقه نامش بر سر زبان ها خواهد افتاد.

او درپاسخ به این سوال که آیا محمود اسلامیان را کفاشیان آورده که رابطه اش با دولت خوب شود گفت:مردم و خبرنگاران خیلی با هوش هستند!من دیگر چه بگویم؟

وی درپاسخ به این سوال که آیا برای دور بعد کاندیدای ریاست فدراسیون می شود، گفت: در حال حاضر نمی توانم بگویم.باید ببینم کاندیداها چه کسانی هستند.اگر افراد خوب و قوی در فوتبال باشند مجمع نفع فوتبال را می بیند.اگر وزارت ورزش هم افرادی دارد باید از الان برنامه ریزی کند.

کفاشیان در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا کی روش از او خواسته در انتخابات ریاست فیفا به فیگو رای بدهد؟ گفت: نه، کی روش چنین درخواستی نداده است.البته بحث بر این بوده که فیگو به ایران بیاید.ما گفتیم ایرادی ندارد و فیگو می تواند به ایران بیاید و اگر تبلیغاتی می خواهد انجام دهد. اما من به بلاتر رای میدهم.

او در پایان در پاسخ به این سوال که آرزویش برای سال ۹۴ چیست خاطرنشان کرد: آرزوی من این است که تیم امیدمان به المپیک صعود کند.تیم ساحلی هم اول یا دوم جهان شود.البته یکی دیگر از آرزوهایم هم این است که با وزیر آشتی کنم.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس