تاریخ انتشار: ۲۱ مرد ۱۳۹۵

[ad_1] پس از حدود یک ماه رشد پیوسته، طی معاملات هفته جاری با تعادل بیشتری همراه شد و شاخص کل بورس تهران از ارتفاع ۷۷ هزار و ۸۸۲ واحد به ۷۸ هزار و ۱۹۰ واحد رسید تا رشدی ۳۰۷ واحدی معادل ۰٫۴ درصد را به ثبت برساند. به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس در […]

[ad_1]


پس از حدود یک ماه رشد پیوسته، طی معاملات هفته جاری با تعادل بیشتری همراه شد و شاخص کل بورس تهران از ارتفاع ۷۷ هزار و ۸۸۲ واحد به ۷۸ هزار و ۱۹۰ واحد رسید تا رشدی ۳۰۷ واحدی معادل ۰٫۴ درصد را به ثبت برساند.

به گزارش اقتصادنیوز، شاخص کل بورس در هفته‌‌ای که گذشت رشد ۳۰۷ واحدی را تجربه کرد. این شاخص که در شروع معاملات اولین روز هفته در ارتفاع ۷۷ هزار و ۸۸۲ واحد قرار داشت، با انجام معاملات در این روز، کانال ۷۷ هزار واحد را پشت سر گذاشت و در ارتفاع ۷۸ هزار و ۳۲۴ واحد قرار گرفت.

در معاملات دومین روز هفته نیز، شاخص به مسیر مثبت خود ادامه داد، اگرچه در نیمه بازار عرضه‌ها تشدید یافت و از شیب صعودی بازار کاسته شد و در مجموع شاخص ۳۷۹ واحد رشد کرد.

با این حال در روز دوشنبه، شاخص منفی شد و به همان میزان که در روز یکشنبه رشد کرده بود، کاهش یافت و باز هم ارتفاع ۷۸ هزار و ۳۲۴ واحد را در کارنامه خود ثبت کرد.

طی انجام معاملات در بازار روز سه‌شنبه نیز، شاخص رشد کم‌عمقی معادل ۴۳ واحد را به همراه داشت. اگرچه در نیمه بازار آخرین روز معاملاتی هفته جاری، مسیر آن تغییر کرد و بازار این روز با ۱۷۷ واحد افت به پایان رسید.

بر اساس این گزارش، در معاملات هفته جاری، رشد شاخص بر محوریت گروه‌هایی غیر از خودرویی‌ها اتفاق افتاد. رشد قیمت بعضی سهم‌ها مانند پالایشگاهی‌ها، معدنی‌ها و… بود که شاخص را تحت تاثیر قرار داد، اگر چه بعضی از آنها در روزهای پایانی هفته با اصلاح قیمتی همراه شدند. همچنین در میانه هفته جاری، روند عرضه‌ها در بازار شدت گرفت که این موضوع علتی برای افت شاخص در روزهای پایانی هفته به شمار می‌رود. در مجموع شاخص کل از ارتفاع ۷۷ هزار و ۸۸۲ واحد به ۷۸ هزار و ۱۹۰ واحد رسید که رشد ۳۰۷ واحدی معادل ۰٫۴ درصد را به همراه داشت.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس