تاریخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۴

بر اساس قانون الزامی ندارد که دادگاه با حضور احمدی‌نژاد برگزار شود، از این رو این جلسات را می‌توان بدون حضور متهم برگزار کرد.

به گزارش “گذارخبر”  محمدعلی پورمختار با اشاره به آخرین وضعیت پرونده شکایت از احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور سابق، گفت: کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس در این رابطه گزارشی را به قوه قضائیه ارسال کرد و دادگاهی برای بررسی تخلفات احمدی‌نژاد برگزار شد، اما متأسفانه وی در این جلسات شرکت نکرد.

نماینده مردم بهار و کبودر آهنگ در مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه پرونده‌های شکایت از احمدی‌نژاد مربوط به سه تخلف و جرم است، افزود: البته این پرونده‌های از زمان مجلس هشتم تشکیل و پیگیری شد که بیشتر آن‌ها مربوط به عدم اجرای قانون بود، اما تاکنون این پرونده‌ها تعیین تکلیف نشده است.

وی ادامه داد: بر اساس قانون الزامی ندارد که دادگاه با حضور احمدی‌نژاد برگزار شود، از این رو این جلسات را می‌توان بدون حضور متهم برگزار کرد، بنابراین قوه قضائیه باید در جهت تعیین تکلیف پرونده‌های احمدی‌نژاد به صورت غیابی و یا احضار وی به دادگاه اقدام کند.

رئیس کمیسیون اصل نودم قانون اساسی مجلس، ادامه داد: این کمیسیون پیگیر به نتیجه رسیدن پرونده‌های شکایت از احمدی نژاد و برخی از مقامات و مسئولان دولت قبل است.

برچسب ها: برچسب‌ها,
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس