تاریخ انتشار: ۱۱ مرد ۱۳۹۴
آخرین شلیک دولت به سوی مخالفان توافق;

یک خبرگزاری از اظهارات صریح اخیر صالحی درباره مجلس و صلاحیت آن در رسیدگی به موضوع توافق هسته‌ای به عنوان “شلیک آخرین تیر” در نبرد طولانی میان مقام‌های دولتی حامی توافق و نمایندگان مخالف توافق در مجلس یاد می‌کند.

خبرگزاری “رویترز” با انتشار گزارشی به اظهارات اخیر “علی اکبر صالحی” از نمایندگان ارشد تیم مذاکره کننده هسته‌ای کشورمان درباره عدم صلاحیت مجلس در تصویب یا عدم تصویب توافق هسته‌ای اشاره کرده است.

به گزارش گذارنیوز  این خبرگزاری از اظهارات صریح اخیر صالحی درباره مجلس و صلاحیت آن در رسیدگی به موضوع توافق هسته‌ای به عنوان “شلیک آخرین تیر” در نبرد طولانی میان مقام‌های دولتی حامی توافق و نمایندگان مخالف توافق در مجلس یاد می‌کند و می‌نویسد: “مجلس ایران اکنون تحت کنترل اکثریت نمایندگان محافظه‌کار است. آنان در ماه ژوئن قانونی را به تصویب رساندند که اجرای مفاد توافق را دشوارتر می‌کرد از جمله آن که مخالف بازرسی بازرسان آژانس بین المللی انرژی اتمی از تسایسات نظامی ایران هستند. آنان همچنین مخالف صدور مجوز از سوی ایران برای بازرسی بازرسان از تاسیسات در مدت زمان کوتاه‌هستند. این در حالی است که طبق مفاد توافق ایران ۲۴ روز برای بررسی درخواست وقت دارد.”

خبرگزاری رویترز در اد‌امه اشاره می‌کند که آقای صالحی پیشتر گفته بود که برنامه اقدام مشترک یک کنوانسیون و یا معاهده نبوده است و نمی‌داند که به چه عناوین باید در مجلس به تصویب برسد.

این خبرگزاری در پایان اشاره می‌کند که تا تاریخ ۱۷ سپتامبر و زمان را‌گیری از نمایندگان کنگره امریکا درباره توافق خطر رد آن از سوی آنان و پیچیده‌تر‌شدن شرایط وجود دارد.

 

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس