تاریخ انتشار: ۱۱ بهم ۱۳۹۴

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی گفت: راهبرد یک صدا، یک فهرست، راهبرد موفق ما برای حضور در انتخابات است و به احتمال زیاد تکلیف فهرست اصولگرایان در تهران این هفته مشخص خواهد شد.

به گزارش ایسنا، محمدنبی حبیبی در پایان نشست دبیران حزب موتلفه اسلامی اظهار کرد: حزب مؤتلفه اسلامی از نمایندگان محترم و رئیس محترم مجلس شورای اسلامی می‌خواهد که یک کمیسیون ویژه را برای بررسی قراردادهای خارجی اخیر دولت تشکیل دهد تا به طور جدی به وظایف نظارتی مجلس عمل شود و از طرف ملت مراقبت کند که قراردادها مطابق منافع و مصالح کشور تنظیم و نهایی شود.
وی افزود: فرانسوی‌ها همان‌هایی هستند که در کوران تحریم ایران بیشترین همکاری را با آمریکایی‌ها کردند و برای خوش‌خدمتی به آمریکا به منافع اقتصادی خودشان هم لطمه زدند.
دبیرکل حزب موتلفه ادامه داد: هیئت نظارتی مجلس باید به این موضوع رسیدگی کند که اقتصاد ورشکسته ایتالیا و اقتصاد بیمار فرانسه بیشتر محتاج مراوده اقتصادی با ایران است یا در این قراردادها به حل مشکلات رکود و بیکاری در کشور ما کمک می‌شود؟
حبیبی افزود: میلیاردها دلار دارایی‌های بلوکه شده اگر قرار باشد با این قراردادها، مشکل غربیها را حل کند باید به مردم توضیح دهیم که چه مشکلی از مشکلات ما از جمله خروج از رکود و ایجاد رونق کسب و کار حل می‌شود.
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی با بیان اینکه سفرهای دولت باید مطابق با برنامه‌های اقتصاد مقاومتی تعریف شود، گفت: اکنون هیئت‌هایی که به ایران آمدند منجر به قراردادهایی که به رونق اقتصاد کشور ما بیانجامد نشدند، آنها آمدند و بررسی کردند که چگونه می‌توانند کالاهای خود را به ایران بفروشند و ما نیز باید راهبرد مشخصی در راستای اجرای سیاستهای اقتصاد مقاومتی داشته باشیم و نسبت این سفرها را با اقتصاد مقاومتی تعریف کنیم و مردم را در جریان آن قرار دهیم.
وی افزود: آنچه مهم است این است که ببینیم جایگاه بخش غیردولتی و مردمی و تولید کنندگان داخلی در این قراردادها چیست و ازهمه مهمتر آیا خطر نفوذ اقتصادی در این قراردادها را نیز رصد کرده‌ایم یا نه؟
حبیبی با اشاره به عدم تعیین تکلیف برنامه ششم در دولت و مجلس ظهار کرد: نمایندگان مجلس معتقدند دولت باید بودجه چند دوازدهم را برای سال ۹۵ به مجلس بدهد و فرصت رسیدگی به برنامه ششم را ندارند. سخنگوی دولت می‌گوید بودجه چند دوازدهم نمی‌دهیم. باید تکالیف را روشن کرد و باید با مردم در امور اقتصادی شفاف سخن گفت.
وی با اشاره به مصوبه دولت در مورد قراردادهای نفتی اظهار کرد: مصوبه مذکور دارای ابهامات زیادی است که با مخالفت صاحب‌نظران اقتصادی روبرو شده است. بندهای مفاد آن با کثیری از قوانین اساسی و عادی کشور مغایرت دارد و با آنکه بیش از ۲ ماه از ابلاغ آن می‌گذرد هنوز رئیس محترم مجلس بر اساس اصل ۱۳۸ اظهارنظر نکرده است.
دبیر کل حزب موتلفه اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود در مورد روند رسیدن به فهرست واحد از طرف اصولگرایان در انتخابات مجلس تاکید کرد: راهبرد یک صدا، یک فهرست، راهبرد موفق ما برای حضور در انتخابات آینده است. ما اکنون با هدایت جامعه روحانیت مبارز به سمت فهرست واحد می‌رویم و به احتمال زیاد و ان‌شاءالله این هفته تکلیف فهرست در تهران مشخص می‌شود و همین رویکرد نیز در سرتاسر کشور از سوی اصولگرایان استقبال شده و اصولگرایان در بیش از ۲۰ استان به نتایج خوبی برای پیش‌برد راهبرد خود رسیده‌اند.
وی با اشاره به نشست سالن شهید شیرودی و اظهارات آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: گفتمان بستن راه نفوذ آمریکا به نهادهای انتخابی یک گفتمان فراگیر در کشور است. به همین دلیل بسیاری از اصولگرایان که نامشان در فهرست نباشد به نفع فهرست واحد کنار می‌روند و روی یک فهرست متمرکز می‌شوند. مؤتلفه اسلامی همین آهنگ را دارد و ان‌شاءالله به این وظیفه مهم عمل خواهد کرد. در مورد انتخابات خبرگان نیز ما از فهرست جامعتین حمایت خواهیم کرد.
حبیبی همچنین در مورد نشست ژنو و آینده سوریه گفت: ما هر روز شاهد یک پیروزی ارتش در سوریه هستیم. ترکیه و عربستان به دلیل شکست‌های پی در پی در سوریه دچار افسردگی دیپلماتیک هستند. گروه‌های محارب در سوریه دچار انشقاق و اختلاف می‌باشند معلوم نیست در نشست ژنو شرکت کنند. جریان تکفیر و تروریسم به بن‌بست رسیده است.
وی با تجلیل از آیت‌الله مکارم شیرازی و آیت‌الله سبحانی در برگزاری کنگره خطر جریانهای تکفیری در قم یادآور شد: علمای جهان اسلام هم صدا با مراجع عالیقدر قم معتقدند باید ابتدا با منطق ریشه تکفیر و تروریسم را از بین برد و چهره منور اسلام را به نمایش گذاشت. تبری علمای جهان اسلام از جریان تکفیر عربستان و ترکیه و حامیان تروریسم را منزوی کرده است.
حبیبی همچنین آغاز سی و هشتمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی را به رهبر معظم انقلاب اسلامی و ملت ایران و ملتهای اسلامی تبریک گفت و با اشاره به جشنهای دهه فجر و فرا رسیدن ۱۲ بهمن روز ورود امام (ره) به میهن اسلامی گفت: انقلاب اسلامی به تعبیر امام خمینی(ره) انفجار نور در ایران اسلامی بود. ملت ما در این روز وارد نور شدند و از ظلمت سیاه تاریخ دیکتاتوری شاهان خارج شدند. استقبال ملت ایران در روز ۱۲ بهمن از امام(ره) این پیام را به جهانیان داشت که فصل جدید زندگی در ایران در سایه استقلال و آزادی آغاز شده است. انقلاب اسلامی منشاء تحولات عظیم در منطقه و جهان شده است و نام پرآوازه امام خمینی(ره) را در تاریخ به نیکی ثبت کرده است و عصر ما عصر اسلام و امام خمینی(ره) است و مردم جهان نیز با روی آوردن به اسلام پایان تاریخ مادیگری را زمان زیادی است که آغاز کرده‌اند.
وی در پایان تاکید کرد: میراث عظیم امام خمینی با رهبری بی بدیل مقام معظم رهبری تا کنون به وجه شایسته‌ای حفظ شده و رویش و توسعه این تفکر الهی با رهبری‌های داهیانه معظم له تحقق یافته و با عنایات الهی ادامه خواهد یافت.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس