تاریخ انتشار: ۲۵ اسف ۱۳۹۳

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل‌فروشان تهران نرخ هر کیلوگرم آجیل مخلوط را ۳۰ تا ۵۲ هزار تومان عنوان کرد و گفت: این اختلاف قیمت به دلیل نوع خشکبار و اقلامی است که در آجیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. به گزارش گذارنیوز مصطفی احمدی  با بیان این‌که قیمت آجیل با توجه به نوع خشکباری که در […]

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل‌فروشان تهران نرخ هر کیلوگرم آجیل مخلوط را ۳۰ تا ۵۲ هزار تومان عنوان کرد و گفت: این اختلاف قیمت به دلیل نوع خشکبار و اقلامی است که در آجیل مورد استفاده قرار می‌گیرد.

آجیل

به گزارش گذارنیوز مصطفی احمدی  با بیان این‌که قیمت آجیل با توجه به نوع خشکباری که در آن مورد استفاده قرار می‌گیرد متفاوت است، اظهار کرد: به عنوان مثال اگر در آجیل میزان پسته ویا بادام هندی بیشتری باشد، گران‌تر می‌شود.

ثبات قیمت پسته، افزایش قیمت تخمه ژاپنی و فندق

وی با بیان این‌که نوع اقلام، کیفیت و حتی اندازه آن‌ها در متغیر بودن قیمت آجیل تاثیرگذار است، افزود: قیمت پسته در مقایسه با سال گذشته تفاوتی نداشته و در سال گذشته حدود ۱۶۰ هزار تن تولید داشتیم و امسال این رقم به ۱۹۰ هزار تن رسیده است اما تخمه ژاپنی و فندق کمی افزایش قیمت داشته‌اند و این موضوع به دلیل صادرات بیشتر و از طرفی محصول کمتر نسبت به سال گذشته بود؛ بنابراین با توجه به متفاوت شدن قیمت‌ها در اقلام مورد استفاده در آجیل، قیمت آن نیز تفاوت خواهد داشت.

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران گفت: معمولا در برخی واحدها که مشتریان خاص دارند و توانایی و قدرت خرید مردم در آن مناطق بیشتر است آجیلی به فروش می رسد که میزان پسته، یا بادام هندی ویا برخی اقلام دیگر که گران‌تر است در آن‌ها بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

احمدی در عین حال تاکید کرد: تنها راه قیمت گذاری روی آجیل کار کارشناسی و رویت آن است که بتوان ترکیب اقلام مختلف را در آن مشاهده کرد.

داغ شدن بازار آجیل‌فروشان قلابی!

وی همچنین با بیان این‌که حدود ۷۰۰ واحد مجاز در این حوزه داریم، گفت: یکی از مشکلات مهم ما واحدهای بدون مجوز و واحدهایی هستند که تداخل صنفی ایجاد کرده و به خصوص در ایام پایانی سال که خرید و فروش آجیل رونق می گیرد فعال تر می شوند.

رییس اتحادیه خشکبار و آجیل فروشان تهران ادامه داد: برخی واحدها که شغل‌شان آجیل‌فروشی نیست، در هفته های پایانی سال شغل آجیل فروشی را در کنار شغل اصلی خود قرار داده و اقدام به فروش آجیل می کنند ولی این واحدها از آجیل هایی بی کیفیت استفاده می کنند.

وی در عین حال هشدار داد که حتما از واحدهای مجازی خریداری کنند که دارای پروانه هستند و به صورت قانونی فعالیت می کنند.

احمدی گفت: بازرسان اتاق اصناف، سازمان حمایت، سازمان صنعت و معدن و اتحادیه بر فعالیت واحدها نظارت و با هر گونه تخلف برخورد می کنند.

نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس