تاریخ انتشار: ۰۱ مهر ۱۳۹۵

[ad_1] مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پلدشت گفت: بیش از ۶۵ درصد کلزا کشت شده بصورت آبیاری تحت فشار آبیاری می شود. عیسی تاروردی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در پلدشت با اعلام این خبر گفت: با برگزاری کلاس های ترویجی ،اطلاع رسانی همه روزه از طریق شبکه های اجتماعی محلی و بیان واقعی […]

[ad_1]

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پلدشت گفت: بیش از ۶۵ درصد کلزا کشت شده بصورت آبیاری تحت فشار آبیاری می شود.

عیسی تاروردی زاده در گفت وگو با خبرنگار ایلنا در پلدشت با اعلام این خبر گفت: با برگزاری کلاس های ترویجی ،اطلاع رسانی همه روزه از طریق شبکه های اجتماعی محلی و بیان واقعی فواید عملکرد و ارزش ریالی هر هکتار تولید این محصول در مقایسه سایر محصولات و ایجاد اعتماد بین بهره برداران در سال جاری با افزایش کشت بی نظیر کشاورزان مواجه شده ایم.


وی با اشاره به حمایت های دولت از کلزا کاران در سال جاری گفت: در سال جاری کشت نسبت به سنوات گذشته مکانیزه تر شده بطوریکه دو دستگاه بذر کار پوتینگ تمام اتوماتیک با کشت بذر و کود همزمان اجرای عملیات آماده سازی دیسک و …شبانه روز حدود ۳۰ هکتار هر کدام کشت می کنند.


تاروردی زاده افزود: علاوه بر آن ۵ دستگاه کارنده کلزا عملیات کشت این محصول را عهده دار هستند ،بطوریکه در سال جاری کشت کلزا به صورت سنتی دستی منسوخ  شده است و بیش از ۶۵%کلزا کشت شده بصورت آبیاری تحت فشار آبیاری می شود.


مدیر جهاد کشاورزی شهرستان پلدشت افزود: در سال گذشته کل سطح زیر کشت این محصول در این شهرستان ۱۷۹ هکتار بوده و با این سطح مقام اول را در سطح استان داشتیم ،ولی در سالهای جاری تا به حال بیش از ۹۰۰هکتار عقد قرار داد شده و پیش بینی می کنیم در صورت مساعد بودن شرایط این مقدار به بیش از ۱۲۰۰هکتار افزایش می یابد.


وی ابراز داشت: هر چند برنامه ابلاغی این مدیریت ۸۵۰هکتار بوده ولی با توجه به پتانسیل ها و تدابیر اتخاذ شده پیش بینی می شود بیش از ۴۰% افزایش برنامه ابلاغی از سطح زیر کشت برخوردار باشیم.


تاروردی زاده در پایان قیمت تضمینی خرید کلزا را ۲۷۸۳۰ ریال عنوان کرد.

[ad_2]

منبع:ایلنا

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس