تاریخ انتشار: ۱۲ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] رئیس کمیته ایمنی شورای شهر آبنمای پارک‌ها را به دلیل تلاقی آب و برق خطرناک دانست. معصومه آباد در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت ایمنی پارک‌ها با بیان اینکه سامانه HSE وظیفه نظارت و شناسایی خطرات احتمالی در پارک‌ها را بر عهده دارد گفت: با این حال جایگاه HSE در ساختار به […]

[ad_1]

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر آبنمای پارک‌ها را به دلیل تلاقی آب و برق خطرناک دانست.

معصومه آباد در گفت‌وگو با ایسنا، در مورد آخرین وضعیت ایمنی پارک‌ها با بیان اینکه سامانه HSE وظیفه نظارت و شناسایی خطرات احتمالی در پارک‌ها را بر عهده دارد گفت: با این حال جایگاه HSE در ساختار به گونه غلطی جانمایی شده چرا که قدرت اجرایی نداشته و تنها برای رفع خطر اقدام به نامه نگاری می کنند.

وی با بیان اینکه همه پارک‌ها ایمن ساخته می‌شوند اما ایمن نمی‌مانند گفت: نقاط خطر پارک‌ها شناسایی شده و باید عنوان کرد که آبنما و پلکان در صورتیکه روشنایی کافی نداشته باشند می‌توانند بستر بروز حوادث شوند.

وی با اشاره به اینکه برخی تصور می‌کنند که وسایل بازی مستقر در پارک‌ها ایمن نیستند گفت: باید بگویم که بیشترین خطرات متوجه آبنما به دلیل طلاقی برق و آب است که باید این امر ساماندهی شود.

رئیس کمیته ایمنی شورای شهر با بیان اینکه در بازدید از ۳۵۰ پارک در مناطق ۱۰، ۱۶، ۱۷، ۱۹، ۱۸ و ۲۰ از مجموع ۱۰ هزار خطر ایمنی – بهداشتی و محیط زیست شناسایی شده، ۷۰۰۰ خطر در حوزه ایمنی و بهداشت و ۳۰۰۰ خطر در حوزه محیط زیست بوده است گفت: ۶۵ درصد خطرات فیزیکی که مربوط به سطح تیز و برنده، اختلاف ارتفاع معبر نامناسب،  عدم روشنایی، آلودگی صوتی و خطربرق احصا شد.

وی افزود: از میان مخاطرات فیزیکی سهم خطر برق گرفتگی با ۲۱ درصد و استفاده نادرست از منابع آبی با ۲۹ درصد بیشترین حجم مخاطرات فیزیکی را به خود اختصاص داده‌اند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع:ایسنا

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس