تاریخ انتشار: ۱۵ شهر ۱۳۹۵

[ad_1] اعضای هیات دولت در جلسه شب گذشته خود موادی از آئین­ نامه اجرایی شورای رقابت و همچنین آئین­ نامه شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی (کلاسیک) را اصلاح کردند. به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در جلسه هیات دولت که شامگاه یکشنبه برگزار شد، موادی از آئین­ نامه اجرایی شورای […]

[ad_1]


اعضای هیات دولت در جلسه شب گذشته خود موادی از آئین­ نامه اجرایی شورای رقابت و همچنین آئین­ نامه شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی (کلاسیک) را اصلاح کردند.

به گزارش اقتصادنیوز به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی ریاست‌جمهوری، در جلسه هیات دولت که شامگاه یکشنبه برگزار شد، موادی از آئین­ نامه اجرایی شورای رقابت اصلاح شد.

بر این اساس که مربوط به ماده (۷۱) قانون سیاست های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی است، آئین نامه اجرایی نحوه تحقیق و بازرسی، رسیدگی به شکایات و اجرای آرای شورای رقابت اصلاح شد.

اهمیت آئین دادرسی شورای رقابت در فعالیت‏های اقتصادی و همچنین ارتباط تنگاتنگ آیین رسیدگی شورا با حقوق شهروندی، از دلایل اصلاح آیین­ نامه یاد شده است.

به موجب اصلاح آئین­ نامه اجرایی شورای رقابت، هر شخص حقیقی و حقوقی می ‏تواند با ارایه شکایت کتبی و دلایل و مدارک مربوط مبنی بر وقوع رویه‏ های ضدرقابتی، از شورا درخواست رسیدگی کند. شورا نیز مطابق قانون و این آیین‏ نامه و بدون دریافت هزینه دادرسی، به ترتیب وصول به شکایات واصله پس از احراز صلاحیت، بررسی و تحقیق نموده و نتیجه را حسب مورد به شاکی یا مرجع درخواست‏ کننده ابلاغ می‏ کند.

همچنین برای انجام هرگونه تحقیق و بازرسی موضوع این آیین‏ نامه از اماکن، دفاتر، اسناد و اشیاء، اخذ دستور قاضی شورا یا قاضی لازم است. در این دستور باید موضوع، محل و زمان تحقیق و بازرسی و محدوده آن و حدود اختیارات مرجع تحقیق به طور مشروح و واضح قید و نسخه‏ای از آن با دریافت رسید به متصدی محل مورد بازرسی تحویل شود.

اصلاح در مورد مراکز قانونی مانند موسسات حسابرسی و حسابرسان رسمی و کارشناسان رسمی دادگستری از وقوع رویه های ضد رقابتی و چگونگی بررسی و رسیدگی به این شکایات در شورای رقابت، از دیگر اصلاحات صورت گرفته در آیین ­نامه اجرایی شورای رقابت است.

هیات وزیران همچنین آئین­ نامه شناسایی و صیانت از خودروهای تاریخی (کلاسیک) را اصلاح کرد.

همچنین در این جلسه، وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و سازمان بهزیستی کشور گزارشی درباره برنامه های حمایتی اجتماعی دولت، شامل ارایه چارچوب سیاستگذاری سازمان و رسالت اصلی آن، عملکرد بهزیستی در حوزه توسعه حمایت­ های اجتماعی، توانمندسازی جامعه معلولین و نیز برنامه­ های کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی به ویژه اعتیاد را به استحضار اعضای دولت رساندند.

۲۶ هزار مرکز مردم نهاد با سازمان همکاری دارند و بالغ بر یک میلیون کودک غربالگری شده زیر یک سال در موضوع شنوایی سنجی گزارش شد.

سه میلیون کودک بین سنین ۳ تا ۶ سال از جنبه پیشگیری از تنبلی چشم مورد غربالگری قرار گرفته و از ۱۵ هزار تعداد تنبلی چشم جلوگیری شد.

انجام مشاوره ژنتیک قبل از ازدواج به صورت اجباری در سه استان کرمان، یزد و مازندران که منجر به کاهش بالغ بر ۳۰ درصد معلولیت زاید در این استان­ها شده است، بخش دیگری از این گزارش بود.

اشتغال بیش از ۴۵ هزار نفر از جامعه هدف بهزیستی در سال ۱۳۹۴ که نسبت به سال قبل ۳۲ درصد افزایش داشت، اختصاص ۵۵ هزار واحد مسکونی به جامعه هدف و در دست احداث داشتن ۴۶ هزار واحد دیگر از جمله اقدامات بهزیستی در حوزه حمایت­های اجتماعی از گروه­های آسیب دیده و نیازمند بوده است.

سازمان بهزیستی با ۱۹۷ شعبه اورژانس اجتماعی در کل کشور بزرگترین شبکه اجتماعی مداخلات اورژانس در حوزه اجتماعی را در اختیار دارد که توانسته در سال ۹۴ بالغ بر ۶۰۰ هزار تماس و ۲۷۰ هزار نفر را پذیرش دهد.

تأسیس و راه ­اندازی بالغ بر ۲۶۰۰ واحد ارایه خدمات درمان و کاهش آسیب اعتیاد و راه­ اندازی بالغ بر ۵۰۰۰ تیم اجتماع محور پیشگیری از اعتیاد در کشور نیز از دیگر اقدامات بهزیستی است که در این گزارش به آن اشاره شده است.

در ادامه جلسه، با عضویت نماینده آستان قدس رضوی در کارگروه توسعه و تعمیق زیارت و ترویج فرهنگ رضوی نیز موافقت شد.

[ad_2]

منبع:اقتصادنیوز

برچسب ها:
نظرات شما

دیدگاه شما

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

قالب وردپرس پوسته وردپرس پلاگین وردپرس وردپرس سئو وردپرس